Akuza për prishje të garës në Superligë

15:34 | 19/03/201815:340

Ka dyshime për ndershmërinë e garës në Superligë, pas ndeshjeve të javës së 26-të. Kryebashkiaku i Kamzës, Mziu, deklaron se Teuta do të favorizohet në garën për mbijetesë.

Kjo ndeshje u përfol jo pak.

Ishte Lushnja-Teuta përballja më e diskutuar e javës në Superligë, ndaj të cilës pati dyshime dhe akuza. Nëse pati media që e quajtën teatër rezultatin final 3-2 për durrsakët, pasi lushnjarët kryesuan 2-0, më i drejtpërdrejtë ishte kryebashkiaku i Kamzës, Xhelal Mziu, në emisionin sportiv “Fair Play”.

Pas akuzave nuk mungoi reagimi i Teutës. Klubi durrsak doli me deklaratë zyrtare ku hodhi poshtë aludimet për tolerim të bërë nga lushnjarët, dhe mbrojti ndershmërinë e skuadrës dhe drejtuesve të vet.

“Do t’u vërtetojmë të gjithëve se nuk kemi nevojë të blejmë ndeshje, por që i mundim kundërshtarët që kemi përballë”, përfundon deklarata.

Gjithsesi, interesante për Teutën janë fjalët e trajnerit të Vllaznisë, Ernest Gjoka, ekip që lufton për mbijetesë pikërisht me durrsakët. Besohet pra se e rrezikuar për të rënë nga Superliga është Kamza, diçka që e nënvizon edhe kryebashkiaku i saj, Mziu, ndonëse skuadra e trajnerit Ndreu është 8 pikë larg vendit të parafundit./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono