“Akullore si dikur”, tradita e festave zbret në Durrës

15:50 | 12/07/2018

“Akullore si dikur” është festa e kulinarisë që është zhvilluar në Durrës. Qytetarë e pushues kanë shijuar produktin tipik të qytetit bregdetar në panairin e hapur në shetitoren “Taulantia”.

I pranishëm në këtë aktivitet ministri i Mjedisit dhe Turizmit, Blendi Klosi, u shpreh se aktivitete të tilla bëhen me qëllim për të promovuar traditën.

Kjo festë është parashikuar të organizohet sërish në qytetin e Durrësit, por nuk do të jetë e vetmja pasi aktivitete të tjera do të zhvillohen në zonën e Golemit dhe atë të Gjirit të Lalëzit./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono