AKU ndërpret aktivitetin në 4 subjekte, ndëshkohen me 6.81 milion lekë

20:15 | 14/08/201920:150

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka gjobitur me 6.8 milionë lekë katër subjekte në Tiranë dhe Lushnje për shkak të mungesës së licensimit dhe mangësive në dokumentacion që i janë gjetur në zbatimin e aktivitetit të tyre. Në Tiranë një restorant në zonën e Pazarit të Ri është mbyllur për shkak se ushtronte aktivitetin e tij i pa pajisur me licensë, ndërkohë që Qëndrën Kombëtare të Biznesit rezultonte si Fast-Food. Ndaj këtij subjekti është marrë edhe masa administrative me gjobë prej 2 milionë lekë.  Mungesa e licencës për shërbime të restorantit ka mbyllur dhe një restorant në plazhin e Spillesë. Ndërkohë AKU pezulloi ushtrimin e aktivitetit për dy magazina ushqimore në qytetin e Lushnjes duke i gjobitur përkatësisht edhe me 300 dhe 400 mijë lekë gjobë. Subjektet në fjalë, sipas AKU-së nuk kishin plotësuar mangësitë e konstatura në kontrollet e mëparshme dhe nuk kishin licencë për ushtrimin e aktivitetit.


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono