AKU mbyll dhe gjobit katër subjekte

16:19 | 21/08/201916:190

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit u ka ndërprerë aktivitetin dhe i ka gjobitur me 6.1 milionë lekë katër subjekte.

Përmes një njoftimi për shtyp, AKU sqaron se bëhet fjalë për një magazinë ushqimore me shumicë në Lushnje pa licencë, dy restorante në Fier, të cilët gjithashtu nuk zotëronin leje për të zhvilluar aktivitetin,  një restorant në Durrës që nuk plotësonte kushtet higjieno-sanitare.

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit thotë se do të vijojë kontrollet në të gjithë vendin për të garantuar sigurinë ushqimore duke mbrojtur shëndetin dhe interesin e konsumatorëve./ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono