Aksioni i Ujit/ Evis Gjebrea intervistë në ABC News

13:27 | 10/02/2018

Ka hyrë në fazën intensive të kontrollit “derë më derë” aksioni i Ndërmarrjes së Ujësjellës Kanalizimeve në kryeqytet. Kjo fazë e parë është e përqendruar mbi bizneset dhe ndërmarrjet publike. Janë 15 grupet e punës që kanë zbritur në terren për të bërë verifikimet dhe marrë masat e nevojshme! Për më shumë detaje gazetarja Viol Xhafaj zjhvilloi një intervistë me zv.drejtoreshën e UKT zonjë Evis Gjebrea./abcnews.al

 Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono