Aksion për shembjen e objekteve pa leje përgjatë Rrugës së Kombit

14:44 | 20/02/2019

Fadromat e IKMT prej disa ditësh po rrafshojnë objekte pa leje përgjatë Rrugës së Kombit. Aksioni është përqëndruar në ato pika, ku do të ndërtohen mbi dhe nënkalimet apo hyrje-daljet në autostradë.

Gjatë ditës së sotme janë prishur objekte në Fushë-Dukagjin e Kolsh, rreth 7 kilometra nga Kukësi. Aty është parashikuar hyrje-dalje e mbikalim, jo vetëm për pjesën e fshatrave të njësive Kolsh e Malzi, por edhe për shkak të kryqëzimit të rrugës që lidh Kukësin me Fushë-Arrëzin dhe Pukën.

Në njoftimin zyrtar, thuhet se IKMT do të prishë çdo objekt që nuk ka respektuar distancën e parashikuar në legjislacion për autostradat. Në Fushë-Dukagjin janë 6 ndërtesa shërbimi dhe një karburant./abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono