Aksion për pastrimin e ishullit të Sazanit

15:20 | 20/08/201915:200

Bashkia e Vlorës ka nisur një aksion për pastrimin e Ishullit të Sazanit. Nën drejtimin e kryetarit të Bashkisë Dritan Leli të gjithë punonjësit kanë zbarkuar në terren. Leli ka kërkuar ndërgjegjësimin e vizitorëve dhe pushuesve, sikur ka siguruar se në këtë ishull do të ketë një infrastrukturë të plotë për vendosjen e plehrave.

Duhet thënë se drejt Sazanit dhe Karaburunit udhëtojnë rreth një mijë persona në ditë. Vendorët dhe operatorët turistike po kërkojnë që përmes këtij aksioni i cili do të vazhdojnë, të bindin pushuesit se Sazani është një vend me plazhe të pastra./ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono