Aksion i Policisë Financiare në Luboten të Shkupit

16:31 | 25/06/201916:310

Në një aksion të policisë financiare, të mbështetur edhe nga njësi speciale për ndërhyrje të shpejtë, në fshatin Luboten, në Shkup, u sekuestrua një sasi e madhe duhani, e kontrabanduar nga vendet fqinje. Banorët vendorë akuzojnë policinë se shkatërron punën e tyre dhe pronat.

Në një aksion policor të organizuar nga policia financiare në bashkëpunim me MPB-në, forca të njësive speciale në fshatin Luboten të Shkupit është konfiskuar sasi e konsiderueshme duhani. Banorët e mbledhur në fshatin Luboten, 20 kilometra nga Shkupi, të shqetësuar nga prania e policisë reaguan ashpër. Kordoni i policisë i ka zgjuar që në pesë të mëngjesit.

Policia financiare aksion të ngjashëm sot ka zhvilluar edhe në fshatrat Haraçinë, Vizbeg dhe vende të tjera. Policia financiare aksionin e ka kryer në bazë të dyshimeve se banorët në shtëpitë e të cilëve  është kryer bastisja kanë bërë kontrabandë të mallrave të akcizës dhe kanë bërë mashtrime të doganave. /ABC news Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono