Aksidenton për vdekje 1 person në Lushnje, largohet nga vendngjarja

14:44 | 20/10/201914:440

Aksident në Lushnje në rrugën rurale “Tre urat” në Çermë. Mësohet se si pasojë e këtij aksidenti ka mbetur i vdekur Fatmir Muça 64 vjeç.

Një automjet i tipit “Furistradë” dyshohet se ka përplasur 64-vjeçarin, i cili ka qenë duke udhëtuar me biçikletë. Nga të dhënat paraprake mësohet se drejtuesi i mjetit është larguar nga vendngjarja.

Njoftimi i policisë:

“Informacion paraprak

Sot rreth orës 14:10, në aksin rrugor “Tre urat-Çermë”, një automjet tip “Fuoristradë” dyshohet se ka përplasur shtetasin F.M, 64 vjeç, nga Zhamë Sektor, i cili ka qënë duke udhëtuar me biçikletë dhe ka gjetur vdekjen në vend.

Grupi hetimor po punon për identifikimin dhe kapjen e drejtuesit të mjetit.

Policia po punon kapjen dhe arrestimin e drejtuesit të mjetit“./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono