Aksidenti në autostradën Durrës-Tiranë, vdes pakistanezi

16:50 | 28/08/2018

Një aksident me pasojë vdekjen ka ndodhur pak pas mesnatës në autostradën Durrës – Tiranë. Policia njofton se një automjet tip benz ka humbur kontrollin dhe është përplasur me një Volksvagen. Për pasojë ka humbur jetën pasagjeri i mjetit tip benz. Ai është pakistanezi me iniciale N. R. Ndërsa është arrestuar drejtuesi i mjetit tip “Mercedez Benz”, 25, vjeçari Sabah Maçi, i cili ka pësuar dëmtime të lehta.

Njoftimi i Policisë

Më datë 28.06.2018, u arrestua në flagrancë shtetasi Sabah Maçi, 25, vjeç, lindur në Has e banues në Angli, pasi rreth orës 00:40 në autostradën “Durrës – Tiranë”, duke drejtuar mjetin tip “Mercedez Benz”, me pasagjer shtetasin e huaj pakistanez N. R., ka humbur kontrollin e drejtimit të mjetit dhe është përplasur me mjetin tip “Volksvagen”, me drejtues shtetasin B. Ll., ku për pasojë ka gjetur vdekjen pasagjeri i mjetit tip “Mercedes Benz”, shtetasi i huaj N. R., ndërsa drejtuesi S. M., ka pësuar dëmtime të lehta dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën. /abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono