Aksidenti i trefishtë në Kavajë, policia dërgon fajtorët në prokurori

14:50 | 16/05/201914:500

Policia e Kavajës ka dërguar në prokurori dosjen hetimore për aksidentin tragjik me tre të vdekur. Nga provat e saj, të dy palët  kanë shkelur rregullat e qarkullimit rrugor.

Në vendin ku tre jetë u shuan janë shtuar policët. Dy grupe të task-forcë po monitorojnë me radar shpejtësinë e mjeteve në qarkullim në hyrje të Kavajës dhe në autostradën Kavajë- Rrogozhinë.

Por për të zbardhur shkaqet e aksidentit tragjik  do të duhen afro 2 muaj. Policia ka referuar në prokurori të dhëna dhe provat e vendit të ngjarjes. Bazuar nga pamjet filmike të kamerave të sigurisë së objektit ku ndodhi aksidenti, policia ka gjetur fajtor drejtuesin e mjetit Benz si dhe gratë këmbësore.

Makina ishte me shpejtësi mbi 100 km në orë në një zonë të banuar, ku kufiri maximal i lejuar është 40 km në orë. Kurse viktima femër bashkë me dy vajzat e saj ka lëvizur  në një pikë që nuk lejohet për këmbësore.

46  vjeçarja Lumturie Demrozi është futur e para për të kaluar rrugën, tregohet në kamerat e sigurisë. Vajzat e saj janë nisur disa sekonda pas nënës.  Pasi kalon korsinë e parë  në të dytën  ajo përplaset  fatalisht nga mjeti që drejtonte  24 vjeçari Vilson Cara.

Trupit i gruas është hedhur disa metra në ajër duke u përplasur fort në tokë  ku dhe mbeti e vdekur në vend. Fatmirësisht dy vajzat e saj 21 dhe 13 vjeçe u lënduan lehtë nga ky aksident.

Kurse makina e dy të rinjve,  Gentian Belba dhe Vilson Cara  pasi goditi 46 vjeçaren doli jashtë kontrollit dhe u përplas me tabelën e karburantit buzë rrugës.

Pasagjeri vdiq në vend dhe drejtuesi ndërroi jetë në spitalin e traumës, në ditëlindjen e 24 të tij./ABC News Albania 24/7

 

 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono