Aksidente në Fier dhe Korçë, katër të plagosur

17:59 | 21/04/201917:590

Dy aksidente janë regjistruar gjatë orëve të fundit në Fier dhe në Korçë.  Dy automjete janë përplasur në segmentin rrugor Fier -Levan dhe për pasojë katër persona kanë mbetur të lënduar. Njëri prej tyre ndodhet në gjendje kritike për jetën.  Për disa minuta qarkullimi në këtë aks u bllokua  duke shkaktuar trafik që shkoi deri në disa kilometra. Një tjetër aksident ka ndodhur mesditën e kësaj të diele në aksin nacionale Korçë-Kapshticë, në vendin e quajtur Kryqëzimi i Plasës. Mësohet se autobusi i linjës Korçë-Athinë, i cili udhëtonte në drejtim të Korçës është përplasur me një automjet Tip Range Rover. Ky i fundit ka dalë nga një rrugë dytësore dhe i ka prerë rrugën autobusit. Fatmirësisht nga aksidenti ka vetëm dëme materiale. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono