Aksidente në Fier dhe Bulqizë, një person në gjendje të rëndë

11:07 | 13/09/201911:070

Tre persona, njëri prej tyre në gjendje kritike për jetën, u dëmtuan në dy aksidente në Fier dhe në Bulqizë. Në Fier katër makina u përplasën në qendër të qytetit dhe u plagos rëndë një burrë që po lëvizte me biçikletë.

Ai u dërgua në spital dhe ndodhet në rrezik për jetën. Ndërkohë përplasja e mjeteve shkaktoi kaos në bulevard. Aksidenti tjetër ndodhi në rrugën Bulqizë-Fushë Bulqizë, në vendin e quajtur Gurët e Skënderbeut. Përplasja e dy makinave u pasua me plagosjen e dy personave të cilët u dërguan në spitalin e Peshkopisë./ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono