Aksident tragjik për çiftin shqiptar në Itali

17:00 | 07/04/2019

Një burrë dhe një grua me nënshtetësi shqiptare dhe banues në rajonin e Emilia Romanjës në Itali, kanë humbur jetën në një aksident rrugor të ndodhur gjatë natës në Bari. Sipas raportimeve të mediave italiane, nga aksidenti ka mbetur i plagosur një person i tretë, i cili është dërguar nga ekipet e ndërhyrjes së shpejtë në një poliklinikë të afërt me vendin e ngjarjes.

Viktimat po udhëtonin me një makinë të tipit “Reno Klio” në drejtim të qytetit të Barit, kur për motive ende të paqarta mjeti është përplasur me një “Ford Kuga”, ku udhëtonte personi që mbeti i plagosur. Aksidenti bëri që segmenti rrugor të bllokohej nga njësitë e policisë dhe zjarrfikësve dhe të hapej për qarkullimin pas rreth 3 orësh./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono