Aksident tragjik në Shkup, humbin jetën 5 persona

15:10 | 15/05/2019

Pesë persona është bilanci i aksidentit tragjik në Shkup ku një automjet i tipit Reno ka humbur drejtimin duke dalë nga rruga, dhe më pas është përplasur me një kamion. Tre nga viktimat kanë ndërruar jetë në vendngjarje ndërsa dy të tjerët pak pas mbërritjes në spital.

Vetura e tipit “Reno 5” ua morri jetën 5 personave, në aksidentin e mbrëmshëm që ndodhi në Dreçevë të Shkupit. Mes 5 personave që kanë humbur jetën ishte edhe polici Jovançe Llazarevski, i cili drejtonte automjetin. Aksidenti ka ndodhur rreth mesnatës, e në vendngjarje janë konstatuar vdekjet e 3 personave, kurse dy të tjerë kanë ndërruar jetë rrugës për në spital.

Prokurori kujdestar mbrëmë doli në vendngjarje, por arsyet se si vetura Reno ka përfunduar në anën e kundërt të rrugës ku edhe është përplasur me kamionin, ende nuk dihen./ABC News Albania 27/7

 


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F




Kontakt

Telefono