Dalin pamjet e aksidentit ku humbi jetën 5 vjeçari në Peqin

10:25 | 10/12/201910:250

Një aksident i rëndë ka ndodhur sot në mëngjes në aksin Elbasan-Peqin. Si pasojë e përplasjes së dy mjeteve është plagosur rëndë e më pas ka ndërruar jetë rrugës për në spital një fëmijë 5-vjeç. Fëmija udhëtonte në makinë me një grua, e cila drejtonte mjetin “Fiat”. Ende nuk dihet lidhja familjare mes tyre.

Njoftimi i policisë

Në aksin rrugor Elbasan- Peqin, mjeti tip “Fiat” me drejtuese shtetasen K.L., 51 vjeçe , banuese në Peqin është përplasur me mjetin “Volksëagen”, me drejtues shtetasin H.S., 67 vjeç, banues në Elbasan.

Si pasojë e aksidentit është plagosur pasagjeri i mjetit tip “Fiat”, shtetasi i mitur L.S, 5 vjeç, banues në Peqin, i cili ndëroi jetë rrugës për në spital.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e shkakut të aksidentit. /abcnews.al

Lexo edhe:http://abcnews.al/mjeti-del-nga-rruga-humb-jeten-nje-person/

 


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono