Aksident në Shkodër, makina përplaset me kamionin vdes 63-vjeçarja, plagosen 3 të tjerë

20:07 | 05/12/201920:070

Një aksident ka ndodhur në aksin Shkodër- Koplik ku për pasojë  2 mjete janë përplasur me njëra-tjetrën. Nga aksidenti 1 person ka mbetur i vdekur dhe 3 të tjerë janë plagosur.

Mësohet se 63-vjeçarja ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti të ndodhur në aksin Shkodër-Koplik, pranë fshatit Shtoj i Vjetër.

Viktima është identifikuar si Marije Leka, ndërsa nga aksidenti mësohet se kanë mbetur të plagosur edhe 3 persona të tjerë.

Nga informacionet e para raportohet se një mjet tip Benz është përplasur me një kamion rreth orës 17:50.

Të plagosurit u transportuan në spital për ndihmë mjekësore.

Po punohet për zbardhjen e plotë të rrethanave të aksidentit.

/abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono