Aksident në Shkodër, 2 të vdekur dhe 5 të plagosur

15:45 | 10/04/2019

Dy gra humbën jetën dhe 5 persona të tjerë mbetën të plagosur pas përplasjes së dy mjeteve në aksin rrugor Shkodër-Lezhë. Shkak i aksidentit dyshohet një parakalim i gabuar dhe shpejtësia tej normave të lejuara, me të cilën po udhëtonte njëra prej mjeteve.

Përplasja e dy makinave në Kryebushat të Shkodrës ka shkaktuar dy viktima dhe pesë persona të plagosur. Mjeti tip “Nissan”, në tentativë për të parakaluar dhe që udhëtonte me shpejtësi tej normave të lejuara ka goditur nga pas makinën “Audi”.

Në sediljen e pasme të këtij mjeti ndodheshin dy gra, të cilat mbetën viktima të aksidentit tragjik. Nga ngjarja që ndodhi në aksin Shkodër-Lezhë u dëmtuan edhe pesë persona.

Të plagosurit që po marrin ndihmën mjekësore në spitalin e qytetit verior janë Lutfi Kubaci, 55 vjeç; Emanuel Perjaku, 23 vjeç; Jak Perjaku 28 vjeç; Beta Mata, 32 vjeçe dhe Pjeter Zefi, 66 vjeç.

Ndërkohë vazhdojnë hetimet për zbardhjen e plotë të rrethanave të aksidentit tragjik./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono