Aksident në Fier, një i vdekur dhe dy të plagosur

15:40 | 15/05/2019

Një person ka vdekur dhe dy të tjerë janë plagosur nga përplasja e dy automjeteve në rrugën Levan-Tepelenë në vendin e quajtur “Gurorja e Kremenarit”, pranë Poçemit Mallakastër.

Të dëmtuarit, Elson Cane 35 vjeç dhe Taulant Hoxha 32 vjeç janë dërguar në spitalin e Fierit ku po marrin ndihmën mjekësore. Sipas policisë, një “Benz” është përplasur me një furgon.

Viktima drejtonte mjetin tip Benz, kurse dy të plagosurit janë pasagjerët e furgonit. Policia nuk ka dhënë ende detaje rreth shkakut të kësaj ngjarjes, por sipas dëshmitarëve thuhet se njëra nga makinat ka qenë me shpejtësi./ABC News Albania 24/7


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono