Aksident në fabrikën e çimentos në Elbasan, humb jetën një punëtor

12:50 | 19/10/2018

Një punëtor i fabrikës së çimentos ne Elbasan ka humbur jetën dhe një tjetër ka mbetur i plagosur. Dyshohet se punonjësit  ndodheshin brenda një depozite dhe janë zënë poshte nga një masiv çimentoje.

Mesditen e së premtes dy punëtorë të fabrikës së çimentos në Elbasan janë zënë poshtë nga një masë e madhe çimentoje.

Për pasojë ka humbur jetën në vend Musa Sula 56 vjeç nga fshati Ulëm dhe është plagosur Tomorr Mekerzaku 65 vjeç.

Ai ndodhet në spitalin e Elbasanit në gjendje kritike për jetën.

Mesohet se punëtorët ndodheshin brenda një depozite bosh por janë zënë nga materiali që kishte mbetur brenda mureve te depozuites .

Çimentoja  ka marrë përpara duke u shkaktuar dëmtimet dhe njërit prej tyre i bllokoi edhe frymëmarrjen.

Në vendin e ngjarjes shkoi policia dhe grupi hetimor të cilët kane kryer veprimet proceduriale.

Një nga pistat e hetimit është respektimi i rregullave të sigurisë teknike në punë. /abcnews.al

 


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono