Aksident në aksin Shkodër-Lezhë, vdes këmbësori

11:12 | 23/09/201911:120

Ndërkohë një tjetër aksident rrugor ka ndodhur mëngjesin e sotëm në aksin Shkodër-Lezhë. Një këmbësor ka humbur jetën pasi u përplas nga një automjet në afërsi të landifillit të Bushatit.

Viktima mësohet se është Zef Uka nga fshati Hajmeli i Vaut të Dejës. 63-vjeçari ka qenë duke kaluar nga njëri krah i rrugës në tjetrin kur është goditur nga makina.

Policia ka shoqëruar në komisariat drejtuesin e mjetit, një 26-vjeçar. Shkak i aksidenti dyshohet shpejtësia tej normave të lejuara me të cilën po ecte mjeti tip “Fiat” dhe pakujdesia e këmbësorit./ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono