EMRI/ Aksident në aksin Sarandë-Gjirokastër, një i vdekur

12:35 | 09/12/201912:350

Një aksident fatal ka ndodhur në rrugën nacionale Sarandë-Gjirokastër.

Raportohet se në afërsi të vendit të quajtur Viron një person ka humbur jetën.

Viktima është një 75 vjeçar i cili po kalonte rrugën dhe është goditur nga një automjet. Ai quhet Kosta Kaçi. Gjithashtu është indentifikuar edhe drejtuesi  i  mjetit që përplasi kalimtarin, emri i të cilit është Imer Rexhep Çuçi.

Gazetari Elton Nika raporton për abcnews.al se Policia ka shkuar në vendngjarje dhe po punon për shkaqet e aksidentit të cilat janë ende të paqarta.

/abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono