Aksident i rëndë, përplasen nga makina 3 këmbësorë

10:33 | 04/01/201910:330

Një 35-vjeçare humbi jetën, ndërsa dy persona të tjerë u plagosën pasi u përplasën nga një makinë në Sarandë. Ngjarja e rëndë ndodhi mëngjesin e të premtes në afërsi të liqenit në fshatin Mursi. Sipas uniformave blu, këmbësorët u goditën nga një makinë tip “Benz-2500” që drejtohej nga 21-vjeçari Orges Metro.

P%r pasojë humbi jetën Leonarda Boro si dhe u dëmtuan Sajmir Stolla, 33 vjeç dhe Gentian Stoqeni, 38 vjeç. Grupi hetimor ndodhet në vendin e ngjarjes dhe po kryen hetimet në lidhje me përcaktimin e shkakut dhe të sqarimit të rrethanave të aksidentit të rëndë./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono