Aksident i rëndë në Fier, humb jetën një person

17:27 | 28/11/201917:270

Një aksidente me pasoja të rënda ka ndodhur në aksin rrugor Fier-Berat. Nga të dhënat paraprake mësohet kanë mbetur të plagosur 5 persona dhe dyshohet se 1 person ka humbur jetën. Ai është Nikolin Mata. 44 vjeç.

Dy makina janë përplasur kokë më kokë, duke bërë që personat që udhëtonin në to, të kenë pasoja të rënda. Mësohet se disa prej personave janë pjesëtarë të një familje.

Aksidenti ka ndodhur pranë fshati Zharrëz të rrethit Fier. Policia ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e rrethanave të këtij aksidenti./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono