Aksident i rëndë, i riu humb jetën

12:28 | 15/03/2019

Një person ka humbur jetën dhe një tjetër ka mbetur i plagosur në një aksident rrugor në aksin Shkodër–Koplik. Në njoftimin e policisë lokale thuhet se mjeti tip “Volkswagen” është përplasur me një mjet tip “Benz”.

Drejtuesi i kësaj të fundit, 26-vjeçari Nikola Sokolja ka gjetur vdekjen, ndërsa ka mbetur i plagosur, 59-vjeçari Lekë Malota, nga Malësia e Madhe.

Ai ndodhet nën kujdesin e mjekëve në spitalin rajonal të Shkodrës, jashtë rrezikut për jetën. Shkak i aksidentit dyshohet shpejtësia tej normave të lejuara me të cilat po ecnin të dy mjetet./abcnews.al

 


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono