Aksident i rëndë, humb jetën këmbësorja

08:24 | 16/08/201908:240

Një aksident me pasoja tragjike ndodhi mëngjesin e kësaj të premteje në superstradën Lezhë-Tiranë. Sipas informacionit paraprak të uniformave blu, një mjet tip “Volkswagen” përplasi një 54-vjeçare në afërsi të Mbikalimit të Patokut.

Plagët ishin të rënda për A. Memën , e cila ndërroi jetë rrugës për në spital. Mësohet se viktima në momentin e aksidentit ka qenë duke tentuar të kalojë në anën tjetër të rrugës, përmes superstradës.

Ndërkohë, drejtuesi i mjetit, një banues në Kosovë është shoqëruar në ambientet e policisë për veprime procedurale. Një grup hetimor është ngritur dhe po vazhdon punën për të zbuluar shkaqet dhe rrethanat e plota të këtij aksidenti të rëndë./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono