Aksident i rëndë, humb jetën 1 person

16:49 | 09/01/2019

Lagështira në rrugë dhe shpejtësia tej normave të lejura i mori jetën një gruaje dhe mbetën të plagosur dy të tjerë në një aksident në Lushnje.

Një mjet “BMW” doli nga rruga nga moti i keq duke shkaktuar vdekjen e një personi dhe plagosjen e dy të tjerëve. Ngjarja ndodhi paasditen e së mërkurës rreth orës 16:30 në bypass-in Plug-Savër në Lushnje. Viktima Mirela Sakolli, 42 vjeçe dhe dy të plagosurit Majlinda dhe Bato Salia, 50 dhe 52 vjeç ishin të gjithë nga Berati.

Ata po ktheheshin nga spitali i Tiranës për në shtëpitë e tyre dhe gruaja e plagosur sapo kishte përfunduar një vizitë mjekësore në kryeqytet. Sipas policisë, mjeti për shkak të shpejtësisë tej normave të lejuara dhe lagështirës në këtë segment doli  nga rruga duke përfunduar në tokat bujqësore. Për pasojë një nga gratë gjeti vdekjen e menjëhershme. Dy të plagosurit po marrin mjekim në spitalin e Lushnjes dhe nuk kanë rrezik për jetën./abcnews.al

 Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono