Akrobati Gerald Shima: Para incidentit i kam dërguar letër drejtuesve për amortizimin e çadrës

14:55 | 13/01/202014:550

Duket si një ngjarje e paralajmëruar, kur akrobati i cili u dëmtua në arenën e cirkut kombëtar, Gerald Shima thotë se, para incidentit i kishte dërguar letër udhëheqësit artistik dhe ministres së Kulturës, për rrezikun që ndjenin në çadër.

Akrobatja dhe  sekretarja e  shoqatës së cirkut Kombëtar Erisa Hoxha, pranon se pak më herët ka ndodhur edhe një incident tjetër, po në provat e kësaj shfaqje, incident që u rrëfye për ABC News nga koreografi dhe regjisori Llaqi Nako.

Ndërsa artistët thonë se në Cirkun Kombëtar nuk ka as kuti të ndihmës së shpejtë. Gjithashtu ata kërkojnë edhe përmirësim të kushteve

Aktivitetet artistike në Cirkun Kombëtar pritet të nisin në muajin mars me “ Katedralen e Parisit”, pasi të marrë certifikimin teknik nga specialistët./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono