“Akordi çështje ditësh”, Bayern zgjedh trajnerin e së ardhmes

14:35 | 07/11/201914:350

Bayern Munchen e ka zgjedhur trajnerin e ri dhe po punon për të arritur akordin përfundimtar. Bild raporton se klubi gjerman ka nisur negociatat me Arsene Wenger. Ish-trajneri i Arsenalit është i preferuari për stolin dhe tratativat po shkojnë mirë.

Diçka të tillë e konfirmon edhe Lothaur Matthaeus. “Bayern po negocion me agjentin e francezit. Me shumë mundësi do të arrihet marrëveshja gjatë pushimit për shkak të ndeshjeve të kombëtares“, shprehet ish-kapiteni i ekipit bavarez.

Kampionët e Gjermanisë shkarkuan kroatin Niko Kovac pas humbjes 5-1 kundër Eintracht Frankfurt dhe Wenger pritet ta zëvendësojë në pankinë. 70-vjeçari drejtoi Arsenalin për 22 vite rresht dhe qëndron pushim prej majit të vitit 2018. /abcnews.al

Gattuso dhe Wenger

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono