Akhmat Grozny “fluturon” me dyshen Berisha-Roshi

14:32 | 25/09/201914:320

Bernard Berisha dhe Odise Roshi ishin protagonistë në kualifikimin e Akhmat Grozny në Kupën e Rusisë. Klubi çeçen ka kaluar në fazën e 1/8-ve dhe dy mesfushorët shqiptarë lanë gjurmë me golat e shënuar.

Berisha ishte ai që i dha avantazhin Akhmat Grozny në minutën e 76-të, por SKA Khabarovsk ia doli të barazonte dhe koha e rregullt përfundoi me rezultatin e barabartë 1-1. Në 30 minutat shtesë skuadrat shënuan edhe nga një gol dhe ekipi që kaloi më tej u përcaktua pas gjuajtjes së 11-metërshave.

Për Akhmat Grozny i pari që realizoi ishte Berisha, kurse golin e fitores e shënoi Roshi. Në turin tjetër Akhmat Grozny përballet me Luch Vladivostok, ekip i ligës së dytë, dhe është favorit për t’u kualifikuar në çerekfinale. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono