Ajax fiton ndaj Totenhem 1-0 falë golit të Van De Bek

23:36 | 30/04/201923:360

Skuadra e Ajaks surprizoi sërish në ligën e kampionëve. Holandezët fituan në gjysmëfinalen e parë me shifrat minimale 1-0 në transfertën londineze te Totenhem fal golit të Van De Bek.

Ajaks vazhdon të surprizojë në Ligën e Kampioneve. Holandezet triumfuan edhe në transfertën londineze ndaj Totenham me shifrat minimale 1-0 duke hedhur një hap të rëndësishëm drejt finales së madhe të Madridit. Ajaks luajti më mirë në pjesën e parë, ndërkohë që në të dytën mbrojti me të gjitha forcat rezultatin. Van de Bek kaloi në avantazh Ajaksin në minuten e 14. I gjendur në limitet e pozicionit jashtë loje, mesfushori shënon lehtësisht përballë portiert Hugo Loris. Pak minuta më pas janë sërish miqtë që i shkojnë pranë golit, por pa rezultat. Reagon Totenham me Lorente, por topi nuk përfundon ne kuadrat. Pjesa e parë mbyllet me avantazhin e Ajaksit, ndërkohë që Totenhem nuk arrin të gjejë rrugën e rrjetës. Në fraksionin e dytë të lojës skuadrat ndërrojnë rolet por sërish kjo nuk mjafton pasi të besuarit e trajnerit Pocetino nuk ia dalin të shënojnë të paktën një gol para tifozëve të tyre. Në të 77 minutë Neres pati mundësinë për të dyfishuar shifrat, por topi ndalet në shtyllë. Minutat e mbetura nuk sjellin ndryshim rezutlati dhe gjithçka do të vendoset në ndeshjet e kthimit në Johan Krojf Arena javën e ardhshme.

/ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono