“Air Albania” pritet të nisë fluturimet brenda verës

16:33 | 10/06/201816:330

“Air Albania” pritet të nisë fluturimet brenda verës. Premtimi vjen nga bashkëaksioneri i kompanise Sinan Idrizi i pyetur nga BIRN. Ndërkohe kompania synon që brenda Dhjetorit të nisë edhe fluturimet transatlantike.

“Ne do të jemi agresivë në treg”, është shprehur Idrizi.

“Brenda verës do të fillojnë fluturimet në destinacionet europiane ndërsa synimi është që nga Dhjetori të nisim fluturime drejt Shteteve të Bashkuara.”

“Air Albania” vjen pas vendimit të qeverisë për krijimin e një kompanie fluturimesh në bashkëpronësi mes Turkish Airlines, Albkontroll dhe një kompanie të saporegjistruar në Vlorë, MDN Investiment.

Kryeministri Edi Rama çeli thirrjen e aplikimeve për punësim në Mars të këtij vit, ndërkohë stafi i kompanisë ajrore, sipas Idrizit, po trajnohet nga Turkish Airlines dhe pas pak javësh do të kthehet në Shqipëri për të filluar punën./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono