Ahmeti publikon videon ku voton pro ligjit për gjuhën shqipe në Maqedoni

15:17 | 11/01/2018

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka publikuar menjëherë në rrjetet sociale, videon ku shihet qartë se ai voton pro miratimit të projektligjit për përdorimin e gjuhës shqipe në Maqedoni. Ligji u votua nga të gjitha partitë shqiptare dhe LSDM, ndërsa opozita bojkotoi seancën e parlamentit duke e cilësuar këtë ligj si anti kushtetues./abcnews.al

Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono