Ahmeti i sigurt se Maqedonia do hapë bisedimet me BE

21:45 | 14/04/201921:450

Kreu i BDI-së, Ali Ahmeti, shprehet i sigurt se Maqedonia e Veriut do të marrë OK për çeljen e negociatave me Bashkimin Evropian. “Nëse nuk merret në Qershor, do të ndodh në Shtator’” – tha Ahmeti.

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti, tha se nuk do të ishte veprim i ngutshëm i presidentit Ivanov, nëse ai do të vendoste ti amniston personat që hynë në Kuvend më 27 prill. Ai konsideron se Ivanov më nuk ka legjitimitet për vendimet të tilla, sepse po i kalon mandati.

Kreu i internistëve foli edhe për PPS-në.  Ahmeti është i mendimit se vendi do të marrë datë për fillimin e negociatave me Bashkimin Evropian. Nëse kjo nuk ndodh në qershor, do të ndodh në shtator tha ai. Ahmeti edhe një herë afirmoi përkrahjen e partisë së tij për Pendarovskin, për të cilin tha se partia e tij është duke punuar që të bëhet President./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono