Ahmetaj mbron vendimin e qeverisë për TVSH-në e biznesit të vogël

12:08 | 10/04/2018

Para se të niste protesta e biznesit të vogël, ministri i Ekonomisë e Financave Arben Ahmetaj ka zhvilluar një komunikim me gazetarët mbi pretendimet e këtij biznesi. Ai ka mbrojtur vendimin e qeverisë për uljen e pragut të vetëdeklarimit të Tatimit mbi Vlerën e Shtuar në 2 milionë lekë të reja, duke thënë se kjo masë nuk rrit çmimet e as koston për biznesin e vogël./abcnews.al

 Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono