Ahmetaj e Sejko: Asnjë kredi bizneseve që punojnë me dy standarde

12:22 | 07/12/2017

Bizneset e mëdha janë paralajmëruar edhe një herë që ti japin fund të punuarit me dy bilance. Këtë herë Ministri i Financave dhe Ekonomisë, Arben Ahmetaj në një konferencë të përbashkët për shtyp me Guvernatorin e Bankës së Shqipërisë kanë theksuar se nuk do t’u jepen më kredi atyre biznese të cilat punojnë me dy standarde.

Banka e Shqipërisë dhe Ministria e Financave  dhe ekonomisë kanë rënë dakord të bëhen bashkë në aksionin kundër informalitetit dhe reduktimin e kredive me probleme në ekonomi.Bizneseve të mëdha do t’u merret vetëm një bilanc zyrtar që është pasqyruar në faturat tatimore

Guvernatori i Shqipërisë paralajmëroi se nuk do tu jepen më kredi atyre bizneseve që punojnë me dy standarte

Kanë që në vitin 2015 që i bëjnë thirrje bizneseve të mëdha të vetrregullohen. Janari i vitit 2018 shënon fundin e këtij paralajmërimi. Ata që nuk i janë përgjigjur do të penalizohen./abcnews.al

 

 

Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono