Ahmedi “mbreti” i driblimeve, Uzuni një hap larg yjeve

16:34 | 22/11/201916:340

Gjashtë shqiptarë në fushë dhe nuk bëhet fjalë për Superioren, por për kampionatin kroat. Në javën e 15-të, Lokomotiva Zagreb i kishte përfshirë në formacion të gjithë shqiptarët: Myrto Uzuni, Lirim Kastrati, Jon Mersinaj, Enis Çokaj dhe Indrit Tuci.

Ky i fundit madje shënoi golin e dytë, pas një krosimi në zonë nga beratasi i kombëtares shqiptare. Kundër tyre ishte Inter Zapresic dhe për 90 minuta me ta luajti Valon Ahmedi, i cili ka spikatur me driblimet e bëra.

Telesport.hr, referuar vlerësimit që bën Instat Sports, ka publikuar formacionin më të mirë të javës dhe mes të tjerave në artikull veçohet edhe Ahmedi, i cili ia ka dalë me sukses të kryejë 6 driblime nga 7 të tentuara.

Myrto Uzuni ka marrë gjithashtu vëmendje, duke u përfshirë në listën e atyre lojtarëve që për pak mund të përfshiheshin në formacionin e më të mirëve të javës. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono