“Aguero numri nëntë më i mirë?”, Guardiola jep përgjigjen epike

08:22 | 13/01/202008:220

Sergie Aguero ka shënuar 13 gola në 16 ndeshje me Manchester City këtë sezon. Sulmuesi argjentinas është shënuesi më i mirë në skuadrën e tij, ndërkohë që së fundmi është ngacmuar edhe trajneri Pep Guardiola.

Trajnerin spanjoll e kanë pyetur nëse Aguero është sulmuesi më i mirë i tij dhe përgjigja ka qenë e qartë: “Më i miri është Messi”. Gazetarët nuk janë ndalur me kaq: “Ok, a është ai numri nëntë më i mirë?”.

Guardiola me përgjigjen e tij i ka vënë vulën dhe ka mbyllur çdo diskutim, duke thënë: “Messi është numri 9, numri 10, numri 11, numri 6, numri 4…”. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono