Agim Ibraimi mban pezull Partizanin, kërkohet nga Maqedonia

18:24 | 09/01/2019

Partizani pritet të ketë konkurrencë për të marrë sulmuesin Agim Ibraimi. Shqiptari nga Maqedonia ka disa oferta dhe pritet të zgjedhë më të përshtatshmen.

Afrimet e deritanishme nuk janë zgjidhje. Partizani vazhdon përgatitjet në Antalia, duke pasur në radhët e veta Jusufin, Hysenin, dhe mesfushorin Dilaver Duka, por ende jo një sulmues dhe të paktën një mbrojtjes.

Trajneri Skënder Gega, mësohet se ka bërë kërkesat e veta në klub, veçse duket se nuk do të jetë e lehtë për të marrë ata që dëshirohen. Objektivi kryesor, sulmuesi shqiptar nga Maqedonia, Agim Ibraimi, për momentin po mendohet për skuadrën e tij të re.

Ai e ka prishur kontratën me Domzhalen në Slloveni, veçse ka mundësi të zgjedhë për të ardhmen. Përveç Partizanit, e kërkojnë një klub tjetër i Superligës shqiptare, që mund të jetë Kukësi, por ndoshta edhe Teuta, Tirana apo Skënderbeu.

Po ashtu, Ibraimin e dëshiron edhe ekipi i tij i parë, Shkëndija e Tetovës. E pazgjidhur edhe çështja e sulmuesit tjetër, Kuame Amponsah, i cili mesa duket ende nuk e ka prishur kontratën me Nefçin e Bakusë në Azerbajxhan. Deri tani, kryeqytetasit nuk kanë marrë përforcime të rëndësishme, madje edhe mesfushori Duka do të kalojë provën përpara stafit teknik. /abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono