Afron shorti, Partizani në ankth

23:36 | 17/06/201923:360

UEFA ka publikuar ndarjen e vazove në prag të shortit për ndeshjet e turit të pare të Champions Ligë.

Partizani ndodhet në vazon e dytë ku do të përballet me kundërshtarë të fortë.

Në prag të shortit për ndeshjet e turit të parë të ligës së kampioneve, UEFA ka bërë publike ndarjen e vazove për skuadrat pjesëmarrëse. Janë plot 32 skuadra që do të marrin pjesë në turin e parë eliminator të ndarë ne tre vazo.

Grupi i dhe grupi 2 ka në përbërje 10 skuadra ndërkohë që grupi 3 përbëhet nga 12 ekipe.  Ekipet e renditura me koeficientet më të mirë pozicionohen në vendet e para në secilin grup, për rrjedhojë ekipet më pak favorite pozicionohen nga fundi.

Skuadra kampione e Shqipërisë, Partizani, ndodhet në vazon e grupit të dytë dhe renditet tek skuadrat jo favorite. Mundësitë janë që Partizani të përballet me një nga skuadrat e Selltiv, Sherif Tiraspol, Karabag, Slovan Bratislava dhe Dudelanzh.

Skuadrat e tjera krah partizanit jane Valeta, Sarajevo, Sutjeska, dhe Saburtalo.

Skuadra tjetër shqiptare e Shkëndijës së Tetovës ndodhet në gurpin e 1 dhe do të përballet me skuadra të kalueshme në letër./ABC News Albania 24/7


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono