Afrimi i fundit i kampionëve, Feronikeli përforcon sulmin

14:45 | 14/01/202014:450

Merkato në Kosovë ka sjelle lëvizje të shumta të klubeve që po përforcohen. Feronikeli ka pretendime të mëdha dhe ka zyrtarizuar një afrim në repartin e sulmit. Klubi nga Drenasi ka prezantuar Basiru Mbye, 20-vjeçarin nga Gambia.

Sulmuesi është aktivizuar me ekipet e dyta të ekipeve belge të Lokeren dhe Oostende, teksa numëron 28 gola dhe 7 asiste me të parët dhe 16 gola e 2 asiste për Oostenden B.

Kampionët në fuqi i urojnë mirëseardhjen lojtarit afrikan dhe shpreson që Mbye të shënojë sa më shumë gola. Feronikeli renditet në vend të pestë me 27 pikë në IPKO Superliga dhe gjendet shtatë pikë larg Ballkanit kryesues. /abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono