Administrativja “rrëzon” Arta Markun

17:11 | 27/12/2018

Gjykata Administrative ka shfuqizuar urdhrat e Prokurores së Përgjithshme të Përkohshme, Arta Marku, dhënë Shtatorin e këtij viti, për transferimin në rrethe të dy prokurorëve të Krimeve të Rënda.

Vendimi i Administratives i përket padive të bërë nga prokurorët Olsian Çela dhe Besim Hajdarmataj, pjese e prokurorëve të “rebeluar”, gjatë shortimit të dosjes “Shullazi”.

Ata u transferuan në prokuroritë e Pogradecit dhe Beratit. Në vendimet përkatëse, gjyqtarët e Administrative vendosnin të shfuqizonin urdhrat e Markut, si të paargumentuar. Vendimet i hapin rrugë rikthimit të dy prokurorëve tek Krimet e Rënda, vendim tashmë që duhet të merret nga ana e Këshillit të Lartë të Prokurorisë./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono