Administrata në fushatë, Braçe: Heqim nga puna këdo që ka dhunuar procesin

16:10 | 09/07/201916:100

Qeveria po verifikon të gjithë punonjësit e shtetit që kanë dëmtuar procesin zgjedhor dhe do të largojë nga detyra këdo që provohet të ketë thyer rregullat. Zëvendës kryeministri Erjon Brace, në raportin e tij përpara Komisionit të Ligjeve, tha se tenderët, nxënësit dhe makinat shtetërore nuk u përdorën në funksion të 30 Qershorit.

Një javë pas zgjedhjeve, qeveria bën bilancin e sjelljes së administratës me fushatë. Numri dy i qeverisë raportoi përpara Komisionit të Ligjeve.

Por ndryshe nga qeverisja qendrore që vlerësohet të ketë mbajtur duart larg zgjedhjeve, punonjësit e bashkive opozitare po skanohen nga qeveria. Sa i takon administratës në tërësi, zëvendëskryeministri nuk ngurron të pranojë problemet.

Pranë komisionit të Ligjeve raportoi edhe Avokatura e Shtetit. Bashkim Fino u interesua për 13 milionë euro që familja e Lulzim Bashës fitoi në Strasburg për shkak të prishjes së një pallati në Vlorë nga qeveria e Ramës./ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono