Ademi tifoze e Vllaznisë: E penalizuar nga informaliteti dhe presioni politik

21:51 | 08/10/201921:510

Si tifoze dhe mbështetëse e skuadrës së Vllaznisë, kryebashkiakja në detyrë Voltana Ademi tha në Provokacija se Vllaznia është një klub me histori, por që ka pasur shumë probleme të trashëguara, për shkak të një presioni kriminal e administrativ, që ka të bëjë me informalitetin dhe presionin politik. Shkak për të dhënë këto shpjegime u bë një pyetje e drejtuesit Mustafa Nano, pasi kur i kishte telefonuar për ta ftuar në emision, ajo ishte duke parë ndeshjen Vllaznia-Kukësi.

Nano: Kur ju mora n telefon të dielën për t’ju ftuar në emision më thatë që më ler se po luan Vllaznia. Jeni tifoze?

Ademi: Nuk mendoja që do ma bënit këtë pyetje. Vllaznia është skuadra e qytetit dhe bashkia e mbështet klubin e Vllazninë dhe atë ditë shumë e rëndësishme. Vllaznia fitoi dhe kur folëm bashkë nuk e kishim bërë golin e dytë dhe ndaj ju kërkova kohë se ishte emocionuese.

Nano: Mund të ngrihet Vllaznia në nivele historike?

Ademi: Këtë vit po punojmë shumë, është një skuadër e vërtetë do të duhet të punojnë dhe ta marrin hap pas hapi. Vllaznia dhe Shkodra e ka mundësinë të ecim para në mënyrë të qëndrusemhe dhe pa fluturua.

Vllaznia është një klub me histori. Ne kemi pasur shumë probleme të trashëguara për shkak të një presioni kriminal e administrativ dhe pabarazie në një sistem që ka informalitet. Ne funksionojmë në bazë të ligjit dhe ata që veprojnë sipas ligjit janë të penalizuar në këtë sistem informal në Shqipëri dhe nga preisoni politik informalitet. Kemi mësuar t’i sheshojmë gjërat duke zbatuar ligjin e duke qenë korrekt. Nuk është e lehtë dhe mendoj që këmi bërë hapa”. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono