Ada Gurra: “La boheme”, opera që motivon çdo artist

22:00 | 12/03/201922:000

Regjisorja Ada Gurra në një intervistë për ABC News zbulon detajet e konceptit të operas “La boheme”. Pas 9 vitesh punë në Teatrin e Operas dhe Baletit  si asistent regjisore i besohet  realizimi i produksionit të përmasave të mëdha. Gurra thotë me bindje se kjo vepër e Pucinit  është motivuese për çdo artist që mos të heqë dorë nga ëndrra./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono