Acarimi me shokët e skuadrës, CR7 e përjetoi keq humbjen me Napolin

17:58 | 28/01/202017:580

Humbja e fundit në kampionat kundër Napolit është përjetuar shumë keq në kampion juventin, sidomos nga ana e Cristiano Ronaldos. Ekipi i Maurizio Sarrit nuk përfitoi nga barazimet e Interit dhe Lazios për t’u shkëputur edhe më shumë në krye të Serie A.

Bardhezinjtë zhvilluan një ndeshje shumë të dobët dhe kjo gjë e ka tërbuar keq yllin portugez. Sipas mediave italiane, 34-vjeçari ka qenë tepër i acaruar në fund të ndeshjes më lojën e shokëve të skuadrës.

Ronaldos nuk i ka pëlqyer qëndrimi i tyre në këtë ndeshje të rëndësishme dhe diçka e tillë është pasqyruar në dhomat e zhveshjes. CR7 është një kampion që dëshiron të fitojë gjithmonë, ndërsa tifozët shpresojnë që grinta dhe karikimi i tij të zgjojnë nga gjumi një pjesë të lojtarëve të Juventusit. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono