Ish-Presidentja e Koresë së Jugut dënohet me 24 vjet burg

08:34 | 06/04/201808:340

Ish-presidentja koreanojugore, Park Geun-hye u dënua me 24 vjet burg nga gjykata e Seulit. Ajo u përball në Gjykatë me 18 akuza, mes të cilave korrupsion, abuzim me pushtetin dhe publikim të sekreteve shtetërore, për të cilat u gjet fajtore. Prokuroria kishte kërkuar 30 vjet burg për ish-Presidenten. Park, e cila prej më shumë se një viti ndodhet në një burg të Seulit, nuk ishte e pranishme në sallën e gjyqit në momentin e dhënies së dënimit./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono