Absurde, Lionel Messi “fundos” të gjithë legjendat e Barcelonës

17:22 | 04/12/201917:220

Lionel Messi vazhdon të vendosë rekorde të pabesueshme. Ylli katalanas shënoi golin e vetëm në atë fitore 0-1 përballë Atletico Madrid, duke shkuar në kuotën e 613 golave me fanellën e Barcelonës.

Ky gol, ishte shumë i rëndësishëm për skuadrën e Barçës, por vendosi dhe një rekord absurd për Lionel Messin. Argjentinasi tani ka më shumë gola se golashënuesi i dytë më i mirë i Barcelonës në histori, së bashku me golashënuesin e tretë dhe të katërt më të mirë.

Me emra konkretë, Messi ka më shumë gola se Cesar (232 gola), László Kubala (194 gola) dhe Luis Suarez (187 gola). Të tre këta sulmues, arrijnë në kuotën e 613 golave, ndërsa Lionel Messi i vetëm ka 614. I paarritshëm!/abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono