Abilekaj: Nuk shkarkohet Presidenti për sjellje të keqe, Nazarko: Kësaj klase politike po i vjen fundi

22:24 | 20/11/201922:240

Presidenti nuk mund të shkarkohet se mazhorancës nuk i pëlqen sjellja e Metës, por vetëm nëse ka shkelur Kushtetutën. Kështu deklaroi Enton Abilekaj në studione Byro Politike. Ai theksoi se Meta nuk ka shkelur asnjë nen të Kushtetutës dhe këtë sipas tij e konfirmoi edhe Komisioni i Venecias.

“Nuk shkarkohet Presidenti se nuk i pëlqen sjellja e Presidentit. Në asnjë nen nuk thuhet që Meta ka shkelur Kushtetutën edhe Komisioni i Venecias tha që nuk ka shkelje të drejpërdrejtë të Kushtetutës se nuk u pëlqen sjellja e Metës nuk e bëjnë dot. Ata duan të marrin çdo pushtet, ata i kanë në dorë, madje opozita ua la vetë karriget në parlament e pushteit lokal dhe mund t’i marrin të gjitha pushtetet dhe ta kthejnë sistem totalitar”.

Ndërsa për Shpëtim Nazarkon kësaj klase politike po i vjen fundi se ka 30 vjet.

“Nuk e ka fajin mazhoranca që ka marrë pushtet, e kanë fajin aleancat fluide dhe nëse mbledh votat e PD me LSI e PDIU bëjnë votat që kanë më shumë sesa PS.

Fundi i kësaj klase politke po vjen por çështja duhet parë në tërësi. Prerje e kokave, kjo klasë politike po vete 30 vjet”. /abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono