ABC News siguron videon e dhunës ndaj avokatit Ilia Ilia

13:03 | 20/07/2018

Del videoja e rrahjes së avokatit Ilia Ilia para Prokurorisë së Durrësit. Dy persona e qëlluan me grushte në kokë dhe u larguan me vrap.

ABC News ka siguruar videon kur para prokurorise ne  Durrës, u sulmua avokati Ilia Ilia. Agresoret siç i shikoni dhe në pamje janë dy, të veshur me treçerekshe dhe të pambuluar.  Kurse  njëri prej tyre mbante një kapele.

Ilia Ilia ishte duke biseduar me një person tjetër, i identifikuar si Sadik Lasku, inspektor policie në Durrës, kur aty afrohet njëri nga autorët.

Pasi Ili Ilia largohet nga bashkëbiseduesi, takohet me dhunuesin, i cili më pas e godet me grusht në fytyrë. Pas tij shkon dhe autori i dytë. Inspektori i policisë, Lasku tentoi ta mbrojë avokatin, por dy autorët largohen me vrap.

Një ditë më parë avokatit Ilia tha se një prej dhunuesve quhet Edmond Voga. Ai akuzoi  prokurorin Arjan Ndoji si porositës të sulmit. Avokati tha se me Ndojin kishte një përplasje në Gjykatë dhe se prokurori e kishte kërcënuar.

Ilia Ilia është avokat i njohur, pasi ka mbrojtur çështje të rëndësishme. Ai ka qenë avokat mbrojtës i grupit të Shijakut dhe Lul Berishës./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono